Agluten | Glutensiz Ürünler Merkezine Hoşgeldiniz!

Ketojenik

media
17 Nov

Ketojenik Diyetin Nöbetlere Etkisi

Ketojenik diyetteki çocukların uzun süre takip edildiği çalışmalarda, ketojenik diyette çocukların 1/3’unun %90’dan daha fazla nöbet kontrolü sağladığı ve bu çocukların yarısının nöbetlerinden tamamen kurtulduğunu bildirmiştir. Bir diğer 1/3’unde ise nöbet sayısında %50’den daha fazla azalma göstermiştir.

Devamını Oku
media
17 Nov

Ketojenik Diyet Yolculuğu

Ketojenik Diyet Yolculuğu
Ketojenik Diyetin Yan Etkileri Var mı ? Ketojenik diyetin en sık rastlanan yan etkisi kabızlıktır. Bu problemi engellemek için diyette izin verilen yüksek lifli sebzeler yemek, bol şu içmek gibi birçok seçenek vardır. Daha az gözlenen bir yan etki ise böbrek taşıdır.

Devamını Oku
media
16 Nov

Ketojenik Diyet Önerileri

Yiyecekleri tartmak için tartı: taşınabilir gram ölçekli 1 gram hassaslığında. Tartılar düzenli olarak evde kalibre edilmelidir. Önerilen mutfak aletleri. Az miktar yemekler için küçük plastik saklama kapları. Sıvılar için kapaklı plastik içecek şişeleri. Küçük çocuklar için dökülmeyi önleyen kapaklı bardaklar      

Devamını Oku
media
16 Nov

Ketojenik Diyet Programı

Ketojenik diyet, nöbet kontrolü için epilepsi uzmanları, nörolog, diyetisyen, hemşire, eczacı ve soysal hizmet çalışanlarının uzmanlıklarının gerektiği bir tedavidir. Eğer çocuğunuz için ketojenik diyetin yararlı olduğu kanıtlanırsa, bu diyette 2 yıl kadar kalacaktır. Bu süre zarfında çocuğunuzun tıbbi takımı tarafından yakından gözlenmesi önemlidir.

Devamını Oku
media
16 Nov

Ketojenik Diyet Nasıl Başlatılır

Ketojenik Diyet yakın tıbbi gözetim altında başlatılır. Ketojenik Diyet, yavaş yavaş arttırılarak tam miktarına 3-4 günlük bir süreç içinde ulaştırılır. Bu süre zarfında kanda şeker ve keton oranları gözlemlenir. Diyete başlamak için açlık periyodu gerekmese de bazı tıbbi merkezlerde kullanılır. Diyetin nöbetleri azaltması ya da gidermesi ne

Devamını Oku
media
16 Nov

Çocuklarda Ketojenik Diyete Başlamak

Ketojenik diyetin başlangıcı için çocuğunuz hastaneye yatırılacaktır. Bu süre zarfında ketojenik takım onu dikkatlice gözlemleyecektir. Hastaneye gitmeden önce çocuğunuza sağlıklı bir kahvaltı yaptırtın. Şeker, kurabiye, pasta, turta ve çörek gibi şeker miktarı yüksek yiyeceklerden kaçının. Ketojenik diyet öncesi

Devamını Oku
media
16 Nov

Ketojenik Diyet Nasıl Çalışır

Ketojenik diyetin içindeki gramajla hazırlanmış özel yiyecek kombinasyonları vücudun enerji olarak yağ kullanmasına neden olur. Sonuç olarak vücut diğer yakıtı olan ketonları üretir.
NOT : Sitemizde yeralan Ketojenik Diyetle ilgili bilgilerin kaynağı :

Devamını Oku
media
16 Nov

Ketojenik Diyette Zayıflamak

Ketojenik Diyette Zayıflamak. Ketojenik diyetlerde amaç zayıflama değil! Ketojenik diyetler zayıflama amaçlı değil, çocuklarda epilepsi nöbetlerin sıklığı ve yoğunluğunu azaltmak için geliştirilmiştir. Her gün farklı bir isimle yeni bir diyet moda olmakta, her yeni çıkan moda diyet ise; bilinçsiz bir şekilde uygulandık

Devamını Oku
media
13 Nov

Ketojenik Diyet Ürün Tedarik Listesi

Ketojenik Diyet Ürün Tedarik Listesi
Yiyecekleri tartmak için tartı: taşınabilir gram ölçekli 1 gram hassaslığında. Tartılar düzenli olarak evde kalibre edilmelidir.
Önerilen mutfak aletleri
Az miktar yemekler için küçük plastik saklama kapları
Sıvılar için kapaklı plastik içecek şişeleri

Devamını Oku
media
01 Nov

Ketojenik Diyet Nedir

Ketojenik diyet, nöbetleri tedavi etmek için kullanılan özel yüksek yağlı beslenme diyetidir. Krema, ve bitkisel yağlar gerekli olan yağı temin etmek için kullanılır.
Ketojenik diyet şeker, ekmek, yulaflı kahvaltı gevreği, makarna ve süt gibi yiyeceklerin tüketimine izin vermez.

Devamını Oku